Nog 2 weken voor de winnaar 

Momenteel zijn er al enkele antwoorden binnengestroomd maar geen enkel antwoord is volledig. De meeste hebben slechts 1 vraag correct. Dus nog steeds kansen voor iedereen. Vanaf nu laat ik ook toe om je vorige antwoorden aan te vullen en bij in te sturen. De wedstrijd ...

maandag, april 25, 2005 Categories: About Us Activiteiten
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Night of the gladiators 

Vorige zaterdag was het een van de eerste malen dat er in belgie een succesvol free fight gala gehouden werd. Een zestiental partijen waarvan slechts thaibox partijen en al de rest mix-fight. De avond had niet enkel Wim Deputter vs Zelim Feilcan als hoofd partij maar tevens ook de debuut partij van Michel Goffart eveneens van ons zo gevreesde Exit BJJ grondvecht team.

De avond begon rustig met enkele jeugd partijen :

Tayla Francois nam het op tegen Niels Gosseye, beide een kleine 30kg en klaar om te vechten. Na enig aftasten liet Tayla de dekking zakken en Niels gaf dan ook een volle cross recht op de kaak van Tayla. Tayla had er geen zin meer in en de eerste partij was dan ook vlug over.

Joyce Lathouwers kwam uit tegen Griet Eeckhout. Beide hadden elkaar enkele maanden geleden in de finale van de belgian brazilian jiu-jitsu tegen gekomen en toen moest Griet het afgeven voor de BJJ skills van Joyce. Zaterdag ging het er helemaal anders aan toe. De partij begin voornamelijk rechtstaand waarna er een head en arm takedown van joyce kwam. Griet probeerde dan ook naar de rug te gaan maar eindigde met Joyce in de guard. Er werd veel over en weer gerold met Griet voornamelijk voor de rug aan het vechten en Joyce voor de beenklemmen. Er werd heel wat afgerold, maar Griet wist enkel goede treffers te geven. Hoewel Joyce bleef aandringen met de beenklemmen had Griet blijkbaar geen moeite om deze te ontsnappen en haar positie te verbeteren. Griet won dan ook de partij op beslissing.

De laatste jeugdpartij was Majanka 'Mystique' Lathouwers die het opnam tegen Stephy Deschrijver. Mystique die sinds enkel jaren de BJJ titel in haar gewicht heeft was dan ook een iets te goeie partij voor Stephy. Majanka deed dan ook haar ding. Goeide dekking waarop Stephy tevergeefs enkele stoten gaf. Double leg takedown van Majanka, gevolgd door een snelle passering naar sidecontrol. Even later mount, enkele slagen en armbar. BJJ volgens het boekje. Majanka nog maar enkele maanden 15j geworden is een opkomend talent waarvan we zeker nog veel gaan horen.

Even pauze en toen begon het spektakel pas echt, de lichten waren nu ook iets meer gedoofd en de toeschouwers waren vol spanning aan het wachten om de gladiatoren te zien.

En wat voor gladiatoren, sommige van de partijen waren helemaal amateuristisch terwijl andere een volledig proffesionele nasmaak hadden. Nog nooit heb ik zo een grappige kampen gezien. Michael Schoot slaagde er in om drie maal tot in de ring te komen. Eerst vergat hij zijn tok, dan was er een soort sleutelhanger aan zijn broek bevestigd en toen was ie zijn mondstuk vergeten. Stress ? Olivier Hennau van Team Vitor Shaolin wist zijn partij te beslissen met een armbar zoals de meeste wel verwacht hadden. Birger Delrue won met een TKO.

Toen was Michel aan de beurt. Zijn tegenstander Peter de Troyer ging al snel naar de vlakte vermits Michel een geweldige single leg takedown heeft. Enkel slagen gingen over en weer, maar Michel slaagde er toch in om in mount te komen. Hoewel pounden hier een optie was besloot Michel om naar guard te gaan om zo Peter in zijn triangle te stoppen. Peter vervolgde hierop met enkele harde slams van hoog boven de ringtouwen. Michel had hier blijkbaar niet echt last van en gaf Peter na enkel worstellingen dan ook enkel lappen terug. Michel ging voor de armbar maar Peter had blijkbaar heel soepele armen. Hopelijk heeft ie er vandaag niet te veel last van. Na enkele minuten kwam Peter eindelijk vast te zitten in Michel zijn triangle en moest dan ook opgeven.

Angelo Spybroeck nam het op tegen Ghani Iberraken  en deze partij bestond uit mooie takedowns en heel veel legwars. Angelo won uiteindelijk met een guilotine van butterfly guard.

Didier Lathouwer mocht het opnemen in een thai parij tegen Farid Iberakken. Farid had niet echt veel antwoord op het speelse vechten van Didier. High spinning backkicks, spinning backfists, jumping knees, sidekicks en ga zo maar door. Als Didier zijn mannier van vechten kan aanhouden tegen de betere kampers zullen we hem weldra de bijnaam Genki moeten geven naar anologie van de grappen van Sudo in zijn mma partijen. Didier won overduidelijk op beslissing en krijgt van mij alvast zijn bijnaam.

Zelim, een thaikamper, die Wim had uitgedaagd voor een freefight kwam al snel tot de overtuiging dat mma net iets anders is dan boksen en dat het iets meer vraagt dan een goeie thai kamper met een beetje grondervaring te zijn om het op te nemen tegen een prof kamper zoals Spiderman Deputter. Wim won in drie minuten met een reverse armbar en bewees dan weer dat hij mijlenver boven het belgische mma niveau uitsteekt. Dankzij zen trainer kvg natuurlijk :)

Al bij al was het entertainment voor alle toeschouwers en ik was blij om eens een goed gevuld mix-fight gala in belgie te mogen aanschouwen. Doe zo voort Evert.

zondag, april 24, 2005 Categories: Besprekingen Competitie
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Wim vs Sami 

Sami stond scherp, niet alleen sloeg hij een rechtse goed binnen waardoor Wim naar de grond viel, maar ook op de grond was het moeilijk voor Wim om zijn guard te gebruiken. Sami had heel veel olie op zich en dit in combinatie met een goed posture gaven Wim klappen zoals ie die nog nooit had ontvangen. Al bij al weer veel van het gevecht geleerd en de volgende dag stond Wim al terug op de matten om met ons allen te rollen. Gave partij man. Hier enkele fotokes van wim vs sami...

vrijdag, april 22, 2005 Categories: Besprekingen Competitie
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Server problemen 

Omwille van enkele technische hardware problemen bij onze hosting provider zijn we enkele dagen uit de lucht geweest. Momenteel is alles terug in orde, moest je toch nog eigenaardigenheden zien laat het ons dan weten. Thanks.

donderdag, april 21, 2005 Categories: General
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Druk weekend voor ons allemaal. 

Wim vocht zaterdag tegen een een zweetse worstellaar en spijtig genoeg zwete hij blijkbaar iets te veel, blijkbaar heeft wim enkele flinke meppen binnen gekregen. Maar het fijne weet ik er nog niet helemaal van want ik ben nog aan het wachten op de video. Hij verloor de partij op punten. Ik was naar duitsland een seminarie gaan doen en heb er vooral veel worstellen en vale tudo tie-ups gezien. Allemaal heel interresant, nu nog kijken wat ik er allemaal van kan gebruiken. En alle andere zijn naar parijs gaan submission wrestling doen, maar ook hier heb ik nog niet veel nieuws over. Maar van zodra ik meer weet vul ik alles wel aan. 

maandag, april 18, 2005 Categories: About Us Activiteiten
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Vragen-wedstrijd met een oor protectie als winnaarsprijs. 

Hey, ik heb thuis nog een paar oorschelpen liggen en ga deze weggeven aan degene met de meest correcte antwoorden op de volgende vragen. De antwoorden moeten mij zo volledig mogelijk beantwoord voor zaterdag 7 mei bereiken. Iedereen kan deelnemen, ook niet leden van de vzw. Enkel de eerst mogelijke oplossing per deelnemer zal aanvaard worden.

De vragen :

1) Welk was de eerste submissie waarmee Ken een wedstrijd won ? 
(aanvullingen kunnen zijn van welke positie, welk tornooi, ...)

2) Wat betekend de term “monkey feet“ ?
(aanvullingen kunnen voorbeelden zijn van toepassingen van monkey feet)

3) Je bent gevangen in sideposition aan je rechter zijde, welke zijn de mogelijke posities van je linker arm, in welke richting moet je druk zetten bij elk van deze posities en met welke posities maak je het meeste kans om te ontsnappen ?
(aanvullingen kunnen verhoudingen zijn tov de plaatsing van de rechterarm of de plaatsing van de aanvaller zijn armen)

4) Indien jullie dit toch allemaal perfect zouden weten dan volgende schiftingsvraag. Wat zal mijn gewicht zijn met blauwe koral kimono en bjj gordel bij afsluiting van de wedstrijd. tot 200 gram nauwkeurig. Indien er dan nog gelijke resultaten zijn dan krijgt diene met de mooiste oren de prijs :)

Success,
K

woensdag, april 13, 2005 Categories: About Us Activiteiten
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Dawsu Leuven Kickboxing 

Voor al diegene die thuis blijven en met hun lui gat voor den tv willen hangen... Wim vecht in Leuven, op het Dawsu Leuven gala tegen een Zweed en hij gaat die nog meer laten zweten dus allen daar heen om te supporteren. Verder zullen er ook nog boks, kickbox en thai boks partijen zijn.

zondag, april 10, 2005 Categories: About Us Activiteiten Besprekingen Competitie
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Absorb what is useful  

Learning what is useful in the martial arts is not contained within the four walls of a dojo. dojang, gwoon, studio or academy. Learning and absorbing usable knowledge is not located within the structure of your style or system, whether it is Chinese, Japanese, Korean, Brazilian, Thai, Indonesian, Okinawan, Burmese, Filipino, French or whatever. Learning comes from all your contacts, experiences and all facets of your life. The assimilation of learning is called knowledge and the proper use of knowledge is called wisdom.

Knowledge in martial arts can come from fields outside the martial arts. Knowledge can come from your peers, your elders, your juniors, your teachers, your students and even from your mistakes.
 
Sometimes in a light conversation outside of a class room, you can become aware of a concept that a two-hour classroom lecture didn't reveal to you. Your friends in different martial arts such as Aikido, Jujitsu, Bando, Penjak Silat, Savate, street fighting, boxing or wrestling can help your growth if you empty your cup and taste their tea, rather than trying to convince them that your tea is better, and let it permeate your mind, body and soul. Both of your cups will be richer for the experience.
In the early 50's and 60's, most martial arts were prejudiced against other methods or were too proud to learn another style. It is a pity, because I feel you can learn from every contact you make. I believe you owe your allegiance to truth, knowledge and personal growth. Some people give their alliance to their style or to their instructor. I feel this is a noble gesture, as long as it doesn't restrict your quest for total knowledge. I believe you owe your allegiance to personal growth as well as to a particular style, system or person.

I personally encourage my students to study and to look into other systems and other instructors, as long as they are respectful to all parties concerned. No art, person, culture or thing is intrinsically better than any other. A Porsche is no better than a hollowed out canoe in the jungles of the Amazon. I try to bring instructors from many different styles into my Academy as guest instructors to help my students grow. No system has it all. Each system has something to offer and together, they yield a better, more well-rounded martial artist. 
I think it is important for an instructor to remain a student at heart always-to constantly seek better ways of training and execution. It is important to be creative and to experiment and to seek help in areas where you lack expertise. Even a teacher with a doctor's degree in U.S. history needs to seek help when he needs information about Southeast Asia.

I consider myself very fortunate to have so many wonderiful guides to help me grow in this life. My father, my mother, my martial arts instructors, my schoolteachers and my many friends have all helped in my growth, self-improvement and development. The goal of martial arts is not for the destruction of an opponent, but to be used as a tool for self-growth and self perfection. The practice of a martial art should be a practice of love-the love for the preservation of life, the love for the preservation of your body the love for the preservation of your family and friends.  

Free Voice - Issue 1 - Volume 2 - Spring 1997

donderdag, april 7, 2005 Categories: JKD Notities Notities Philosophy
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

De familie fotokes 

Bedankt voor alle leuke pakjes en cadeautjes, ben zeker dat ik ervan zal genieten. Hier alvast de fotokes van de familie bbq, nu nog aan bruno en maurice die van dinsdag avond aftroggelen.

woensdag, april 6, 2005 Categories: About Me Vrienden
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten

Koppen Freefight The Replies 

Bij de minister een redelijk antwoord :

Geachte,

We hebben uw mail in goede orde ontvangen, waarvoor onze dank. Zowel op het kabinet als in de administratie medisch verantwoord sporten hebben we een goed zicht op 'freefight'. Hoe de media beelden en opnames weergeeft kunnen we uiteraard niet voor instaan.

Met vriendelijke groeten,
Lut Wille
Kabinet Anciaux - Sport

Bij koppen zelf gaven ze me dit antwoord en toen ik een mail terugzond gaven ze me nog eens identiek hetzelfde antwoord. Dus ik denk niet dat ze de eerste mail gelezen hebben, zal nog maar eens terugzenden...

Beste,

Onze reporter heeft enkel geregistreerd wat er voor, tijdens en na zo'n freefight competitie gebeurt. In onze reportage hielden alle deelnemers zich aan de regels van competitie waaraan ze deelnamen. De uitlatingen die ze deden voor elk gevecht waren blijkbaar een vorm van psychologische voorbereiding. Zoals duidelijk bleek uit ons interview met de verantwoordelijke minister Bert Anciaux is deze vorm van wedstrijd niet wettelijke gereglementeerd. Vermits dit soort competities steeds toeneemt in Vlaanderen en dus een echt maatschappelijk fenomeen aan het worden is, hebben we daarom besloten hier een reportage aan te wijden.

Met vriendelijke groeten,

woensdag, april 6, 2005 Categories: Besprekingen
Delen met behulp van populaire bookmarking diensten
Pagina 1 of 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>